Designed and built with care, filled with creative elements

Top
Image Alt

Tırnak sağlığı, bazı tırnak hastalıklarının nedenleri ve belirtileri

Tüm eğitimlerimizde öğrencilerimize tırnak sağlığı konusunda detaylı bilgiler vermekteyiz. Bunun en temel nedeni ise saç ve tırnaklarımızın sağlığımızın habercisi olmalarıdır. Tırnak üzerindeki herhangi bir şekil bozukluğu, renk farklılığı bir hastalığın habercisi olabilmektedir.

Öğrencilerimizin tırnak sağlığı konusunda gerekli bilgileri edinmesi ve konu üzerinde hassasiyet kazanmaları önceliklerimizden biridir.

Bizler Kudamm Academy olarak, tüm eğitimlerimizde, söz konusu eğitimlerin süresi ve konusu ne olursa olsun, önceliği insan sağlığı, iş güvenliği ve hijyen kurallarına vermekteyiz:

Tırnak hastalıklarının başlıcaları tırnak mantarı, sedef, hepatit b, genetik anomaniler, dış etkenlerden dolayı renklenmeler ve sararmalardır.

Tırnak mantarının nedenleri ve belirtileri nelerdir?
Tırnak mantarı tırnak ucunun altında sarı ya da beyaz bir nokta olarak başlayan çok rastlanan bir durumdur.

  • Kalınlaşmış doku
  • Sarı, beyaz ve ya kahverengi renk değişikliği
  • Ufalanan veya düzensiz yapı
  • Şekil bozukluğu
  • Hafif koku

gibi belirtileri vardır.

Tırnakta renk değişikliği nedenleri  ve belirtileri nelerdir?
Tırnak renk değişikliğine neden olan pigment dış kaynaklı olabildiği gibi iç organlarla bağlı olarak pigment birikimine ya da aşırı pigment üretimine bağlı olarak da değişebilir. Tırnaklardaki renk değişimlerinden en sık görüleni tırnak plağının beyazlaşmasıdır.

Tırnak sedefi nedir ve belirtileri nelerdir?
Tırnak sedefi rahatsızlığının belirtileri arasından en fazla dikkat çeken ise vitamin eksikliğinden kaynaklanan belirtilerdir. Tırnakların renginde değişiklik, tırnak yapısının zarar görmesi, tırnakların altındaki kemerli yapılan kızarıklıklar çıkması, kalınlaşmış tırnaklar, çukurlaşma ya da tırnakların yataktan ayrılması gibi rahatsızlıklar başlıca belirtileridir.

Post a Comment

User registration

Reset password